Aristo Alman teknolojisi ile endüstriyel üretim iş akışında verimlilik, hassasiyet, güvenilirlik

Yasemin SÖNMEZ / Prodigital – P Reklam Ürünleri Satış ve Uygulama Ltd. Şti. Endüstriyel Makine Grup Sorumlusu

Aristo, 160 yıllık bir firma olarak, Almanya’da geniş formatta dijital kesim yapan, bilgisayar kontrollu flatbed / konveyorlu önemli makine üreticilerindendir.

Prodigital firması uzun yıllardır Türkiye ve cevre ülkelerde distribütörlüğünü sürdürmekte ve satış, teknik servis ve yedek parca temini sağlamaktadır.

Endüstriyel dijital kesim makinesi ile üstün verimlilik ve üretimde yüksek kâr

Üretim aşamasında oluşan hatalara, kalite sorunlarına ve kalifiye personel sıkıntılarına endüstriyel dijital kesim makinesi ile kesin çözüm sunuyoruz.

Aristo kesim masaları ambalaj, karton, oluklu mukavva, yapışkanlı malzemeler, baskılı vinil, endüstriyel tekstil, ofset baskı alüminyumları, metalize folyolar, conta, sızdırmazlık ürünleri, endüstriyel numunelendirme, maketlendirme, deri sektörlerinde kullanılabilmektedir. Etiket kesim, karton stant, maket, oyuncak, ayakkabı, terlik endüstrisi, kutu yapımı, conta kesim, derz açma, açılı kesim, punch (delme), noktalı kesim, ezme/kırma gibi çok fonksiyonlu bıçaklarla endüstriyel işler yapılabiliyor.

Dünyanın en gelişmiş Multihead VA7z eksenli 7 uçlu kesici kafası Aristo firmasının teknolojisidir. Kesme, frezeleme, ezme/kırma (pilyaj), osilasyonlu kesim, tam/ yarım kesim, markalama, 30, 45, 60 derece açılı kesim ve çizim gibi tüm işler Aristo’da yapılabilmektedir.

Otomatik kamera (Automatic EYE) ile otomatik ölçümleme, baskılı malzemeleri işleme ve Mobil Barkod Okuyucu Sistemler ile otomatik veri aktarımı sisteme kolaylıkla takviye edilebilmektedir.

Aristo, oluklu mukavva, reboard, Kappa, kağıt, karton display, stant, maket, numune yapımı ve sert ambalaj kesim – işleme için yeni olanaklar sunuyor.

Makina 45°, 30°, 60° açılı bıçaklı kesim, Z, Y, X eksenlerinde malzeme üzerinde simülatif eğimli maketlendirme kesimi, 18 mm kesim derinliğine kadar yapabiliyor.

Opsiyonel olarak, Alternatifli Modlu çalışma alanı ile ARISTOMAT’ın kesim / çalışma alanları ayrı ayrı çalışılabilen iki çalışma alanına bölünüyor.

İlave bir emniyet tekniği, malzemenin bir bölgede yüklenmesini ve boşaltılmasını ve aynı zamanda diğer bölgede üretim sürecinin yapılmasını sağlıyor. Her iki bölge de vakumun açılıp kapatılması ve üretimin serbest bırakılması için düğmeler ile donatılmıştır. Gerekirse Alternatifli Modlu çalışma alanı fonksiyonu devre dışı bırakılabiliyor.

Sert metal veya yumuşak metalleri yüksek devirli kesici ‘spindle routing’ kesim kafası ile hassas işleme; reflektif plaka, levha, alüminyum, sert plaka kesimlerinde yüksek hassasiyet, Aristo’nun özellikleri arasında.

Sektörünün ilklerini gerçekleştirerek trafik sektörüne yönelik olarak üretmiş oldukları ultrasonik kesim kafası ile Aristo sert reflektif folyolarında kesim ve mühürleme işlemi yapabilmektedir.

Özel tasarlanmış Driven Wheel kesim kafası ve bıçakları ile tekstil, teknik tekstil kumaşları, kompozit, deri vs. gibi malzemelerin kesme ve uygulama işlemlerinde en uygun çözüm, Aristo’dur.

Multihead VA5 kesim kafası ile yumuşak conta malzemeleri, elastik contalar, metal türevi contaların kesiminde yüksek hassasiyet, verimlilik, kârlılık sağlıyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın