TOYO INK uzmanları Gaziantepli matbaacılarla buluştu

Ar-Ge’ye önemli yatırımlar yapan TOYO Matbaa Mürekkepleri, müşterileri ve iş ortakları ile ortak Ar-Ge projeleri ve iş birlikleri de geliştiriyor. Şirket ayrıca deneyimli uzmanlardan oluşan Teknik Destek Ekibi ile hızlı ve etkin çözümler sunma konusunda sektörde özel bir konumda bulunuyor.

Konusunda uzman ekipleri ile sektördeki eğitim çıtasını yukarıya taşıyan TOYO Matbaa Mürekkepleri, son olarak Gaziantepli matbaacılarla buluştu. Gaziantep Matbaacılar Odası iş birliği ile düzenlenen iki günlük eğitime ofset matbaaları ve ambalaj firmaları katıldı. TOYO Matbaa Mürekkepleri’nin en yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgiler de verilen eğitime firmalar yoğun ilgi gösterdi.

İlk gün TOYO’nun çalışmaları gelecek stratejileri konuşuldu

TOYO Matbaa Mürekkepleri ve Gaziantep Matbaacılar Odası iş birliği ile Novotel’de düzenlenen teknik eğitim; TOYO Matbaa Mürekkepleri Ofset Mürekkepleri Satış Müdürü Levent Ünal’ın açılış konuşması ile başladı. Ünal’dan sonra söz alan Stratejik Planlama ve Pazar Analizi Uzmanı Pınar Demir, Japonya merkezli Toyo Ink Group çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOYO Matbaa Mürekkepleri’nin çalışmaları ve gelecek stratejileri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

TOYO Matbaa Mürekkepleri’nin Ofset Mürekkepleri Ar-Ge ve Teknik Destek Müdürü Rukiye Kiter ise yaptığı sunumda Gaziantepli matbaacı ve ambalaj firmalarının işlerine değer katacak bilgiler paylaştı. Kiter, ofset baskıda büyük önem taşıyan su ve mürekkep dengesinin yanı sıra bu alanda öne çıkan en yeni ürün ve teknolojilerden bahsetti. TOYO Matbaa Mürekkepleri uzmanları, teknik eğitim ve sunumların sonunda, katılımcıların en çok yaşadıkları teknik problemlere dair sorularını yanıtladı ve çözüm önerilerini sıraladı.

İkinci gün Matbaacılar Sitesi ziyareti ve baskı denemesi …

Gaziantep teknik eğitimi, ikinci gün yapılan Matbaacılar Sitesi ziyareti ve baskı denemesi ile son buldu. TOYO Matbaa Mürekkepleri Ar-Ge Ekip Lideri Mehmet Hakan Ülüş ve Ofset Mürekkepler Ar-Ge Uzmanı Melis Türkyener Çelebi’nin Toyo Life Ofset Mürekkep Serisi ile gerçekleştirdikleri denemede; baskı kalitesinin iyileştirilmesi adına CTP Kalibrasyonu, su ölçümü, ışık ölçümleri ve ekran kalibrasyonu ile baskı öncesi ve sonrası standardizasyonu yapılarak baskı üzerindeki etkileri katılımcılarla paylaşıldı. TOYO Matbaa Mürekkepleri’nin baskı öncesi hizmetleri ve teknik hizmet desteği hakkında bilgi alan katılımcılar, baskı denemesinin tüm aşamalarında merak ettikleri soruları Mehmet Hakan Ülüş ve Melis Türkyener Çelebi’ye sorma fırsatını da yakaladılar.

Yazar: admin

Bir cevap yazın