UV mürekkepleriniz doğru şekilde kuruyor mu? hubergroup güvenilir ve bilimsel bir yanıt veriyor.

UV mürekkeplerinin kuruma derecesini belirlemeye yönelik bilimsel patentli çözümü ve EuPIA uyumlu mürekkep portföyü 13-16 Mayıs tarihlerinde IST UV Günleri 2019’da Nürtingen/Almanya’da tanıtıldı.

(Kirchheim Munich/Almanya) UV mürekkeplerinin kuruma derecesinin belirlenmesi, tüm dünyada baskı operatörleri açısından sıkıntı yaratmaktadır. Bu sorunun aşılması amacıyla baskı mürekkepleri alanında lider uluslararası uzmanlardan biri olan hubergroup, “NewV cure” adı verilen yenilikçi bir teknik geliştirdi. hubergroup, UV mürekkeplerinin kuruma derecesini belirlemeye yönelik bilimsel patentli çözümü ve EuPIA uyumlu mürekkep portföyü 13-16 Mayıs tarihlerinde IST UV Günleri 2019’da Nürtingen/Almanya’da tanıtıldı.

UV mürekkepleri popülerlik kazanırken ve yüksek hızlı bir kuruma süreci sunarken, baskının düzgün şekilde kuruyup kurumadığının hızlı ve kesin şekilde belirlenmesi güç olmaktadır. Çoğu operatör, güvenilir yöntemler mevcut olmadığından silme, çizme veya baş parmağı kullanma gibi fiziksel testlerin yanı sıra kimyasal karakterizasyonu kullanarak kuruma kalitesini öznel olarak kontrol eder. Bununla birlikte kuruma derecesi, bir mürekkep filminin sertliği, sağlamlığı, göç davranışını ve daha fazla işlemden geçirilme kabiliyetini etkilemektedir. Aslında doğru şekilde kurumama, basılı ürünün kullanılabilirliğini ve kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

hubergroup Merkez Analitik Laboratuvarı Başkanı Dr. Carina Sötebier; şöyle diyor: “Yeni bilimsel yaklaşımımız, UV kurumanın birkaç dakika içinde kolay ve objektif bir değerlendirmesini sağlıyor. UV mürekkeplerinin kuruma düzeyini belirlemek için bir test sıvısı ve bir elektronik test cihazı kullanıyoruz. Önceden tanımlanmış bir ekstrenin test edilmesiyle NewV cure cihazı, basılı bir ürünün kalitesini belirleyebilir.”

hubergroup UV Ürün Müdürü Roland Schröder; ekliyor: “NewV cure, tüm öznel kuruma belirleme yöntemlerine son veriyor ve UV ile kurutmada yeni bir kalite yönetim standardı yaratıyoruz. Eksik kuruma nedeniyle atık ve ıskarta miktarını azaltmaya yardımcı olacak ve ambalaj üretiminde güvenliği artıracaktır. Önceki testlerimiz çok başarılı olduğundan, NewV cure’un ilk sonuçlarını IST UV Günleri katılımcılarına sunmuş olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Yazar: admin

Bir cevap yazın