Dupont Cyrel Fast ile hızlı, kaliteli ve tutarlı klişe üretimi

Dupont Aplikasyon Uzmanı Nehar Keşan, Dupont’un esnek ambalaj sektörüne sunduğu klişeler ve klişe pozlama sistemleri hakkında bilgi verdi.

1995’e kadar Dupont Cyrel® analog klişe pozlama sistemleri vardı. 1995 yılından itibaren dijital ekipmanlarla klişe üretimi ve işleme sistemlerini geliştiren firma 2000 yılında ilk termal sistemini piyasaya sürdü. 2016 yılında yeni nesil termal sistemlerini pazara sunan Dupont yeniliklerini öncelikle pazarın taleplerine dayandırıyor.

“Termal indirme sistemimiz Cyrel® Fast solventsiz olarak en kısa sürede klişe almayı sağlıyor. Hızlı baskıya girilebiliyor ve yedek klişe almak gerekmiyor çünkü çok kısa sürede, yaklaşık bir saatte klişe alınabiliyor. Termal iş akışı solventte göre çok daha hızlı. Hem solventli hem termal Fast sistemini satıyoruz” diyen Keşan, şöyle devam ediyor. “Dijital klişe üretiminde ortamdaki oksijen klişeleri bir miktar etkiliyor. Bu etki nedeniyle renk gamutumuzda istenilen ton değerlerine ulaşamıyoruz. Bundan dolayı düz tepeli klişeleri piyasaya sürdük. Düz tepeli klişelerin artısı mürekkep transferi, renk doygunluğu iyileştirmesi, nokta kazancı kontrolü, birebir reprodüksiyon alabilmek. Daha az adımda daha yüksek tutarlılıkta ve daha kolay bir klişe üretimi sağlaması. Düz tepeli nokta elde etmek için ilave ekipman ihtiyacı yok. Cyrel Easy klişeleri alt tonlarda en iyi baskı detaylarını sunarken genişletilmiş gamut baskıyı destekliyor.

Dupont Cyrel Fast klişe üretim iş akışında sırasıyla Cyrel Digital Imager, Cyrel Pozlama Ünitesi ya da XPS, Cyrel Fast Processor yer alıyor. Cyrel Fast Easy klişelerle işlem süreci bir saatten az sürüyor. Temel hedef işlemi hızlandırmak, solventsiz işlemde kalite kaybı olmadan sonuç almak, klişe yenilemek gerektiğinde hızlı çözüm sunmak.

Dupont’un yeni nesil Fast termal indirme sistemi Dupont™ Cyrel® Fast 2000TD’de işlem 20 dakikadan az sürüyor. Makinede birtakım yeni özellikler var. Uzaktan bağlantı ile aplikasyon güncelleme yapılabiliyor veya bir sorun varsa görülebiliyor. Eski makineler 90 x 120 cm’ye kadar klişeleri işlerken bu cihaz 106 x 150 cm’ye kadar klişeleri işliyor ve boyutu eskisine göre sadece %10 daha büyük.

Nehar Keşan Cyrel Fast 2000TD’nin önceki nesle göre teknolojik üstünlüklerini sıraladıktan sonra daha az aksama süresi ve işleme koşullarında daha yüksek tutarlılık sağladığını ekliyor.

Dupont’un son yeniliği, daha yüksek mürekkep transferi ve çözünürlük sağlayan, tamamen yeni bir polimerden, esnek ambalaj ve etiket üretimi için termal işlenmiş Cyrel Easy EFX bir hayli başarılı bir klişe.

Yazar: admin

Bir cevap yazın