Insignis çarpıcı şarap etiketiyle FINAT ödülü kazandı

Ödüllü etiket Gallus Labelfire hibrit baskı makinesiyle tek geçişte basıldı.

Avusturyalı etiket matbaası Insignis, “Etiket Baskı Prosesleri – Kombinasyon Baskı” kategorisinde prestijli FINAT Etiket Ödülü kazandı. Kazanan “Frizzante” etiketi yerel şaraphane “Weingut PayerPayer” için üretilmiş ve Gallus Labelfire hibrit baskı makinesinde basılmış.

FINAT etiket yarışmasında ilk kez yer alan bu etiket, bu yüksek değerli üründe kullanılan son teknoloji baskı ve süsleme işlemleriyle vurgulanan estetik etki nedeniyle seçildi. Bitmiş etiket, yerel şarap imalathanesinin karakterini ve değerlerini en iyi şekilde temsil ediyor. Insignistalep edilen kombinasyon baskı kategorisinde ödüllendirildiği için jüri, bir dizi baskı ve dönüştürme işleminden elde edilen mükemmel sonucu takdir ediyor.

Tek geçişte birkaç üretim aşaması

Ödüllü kendinden yapışkanlı etiket, substrattan bitmiş ürüne kadar tek bir geçişte kolayca üretim yapmayı sağlayan hibrit bir baskı makinesi olan Gallus Labelfire’da basılmış. Öncelikle, yekpare soğuk yaldız “Micro Glitter Silver”, %0 ile %100 arasında bir renk gradyanında uygulanmış. Daha sonra, flekso baskı ünitesinde vernik uygulanmadan önce Heidelberg Dijital Baskı Ünitesinde dijital olarak 7 renkli bir proseste basılmış. Burada tümüne yumuşak dokunuşlu vernik uygulanmış. Daha sonra, Insignis üretim tesisinde Gallus Laboratuvarı’nda bulunan Dijital Süsleme Ünitesinde kısmi kabartma lak tekrar dijital olarak uygulanmış. Ortaya çıkan parlaklık ve şimşek efektlerinin, yaygın baskı teknolojileriyle elde edilemeyeceği belirtiliyor.

Mükemmel bir baskı görüntüsü ve bireysel son işlem adımlarının özel bir kombinasyonu için, ofsette profesyonel bir hazırlık gerekli. Insignis Genel Müdürü Erwin Pudek, “Gücümüz yaratıcılık ve inovasyonun yanı sıra tasarım ve teknolojinin kusursuz bir eşleşmesinden geliyor” diyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın