TOYO Ink, PPPEXPO Etiyopya Fuarı’yla Afrika pazarına giriş yaptı

TOYO Matbaa Mürekkepleri yenilikçi ürünleri ile Afrika’ya renk katacak

İhracat pazarlarını çeşitlendirmek amacıyla 2019 yılında çalışmalarına hız veren TOYO Matbaa Mürekkepleri, 21 – 23 Mart tarihlerinde Etiyopya’nın Başkenti Addis Ababa’da düzenlenen PPPEXPO Etiyopya Fuarı’na katıldı. Doğu Afrika’nın en büyük plastik, baskı ve ambalaj buluşması olan fuarda tek mürekkep üreticisi olarak dikkat çeken TOYO Matbaa Mürekkepleri; baskı ve ambalaj sektörüne yönelik yenilikçi çözümlerini tanıttı.

PPPEXPO Etiyopya, Doğu Afrika’nın en büyük plastik, baskı ve ambalaj buluşması olarak kabul ediliyor. Firmalar bu yıl da hammaddeden baskı teknolojilerine kadar geniş bir skalada yeni ürün ve çözümlerini fuarda sergiledi. Afrika pazarında hedef büyüten TOYO Matbaa Mürekkepleri de fuarın tek mürekkep üretici olarak baskı ve ambalaj sektörüne yönelik geniş ürün yelpazesi ile PPPEXPO Etiyopya Fuarı’nda boy gösterdi. TOYO Ink imzalı laminasyon tutkalı, ofset ve likit mürekkepleri Afrika’nın dört bir yanından katılan ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılaştı.

TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, ihracatta yakaladıkları büyüme ivmesini 2019 yılında da sürdürmek istediklerini ve yakından izledikleri pazarlar arasında Afrika’nın da olduğunu belirterek, “Etiyopya, 100 milyonun üzerindeki nüfusu ve son üç yıldaki yıllık yüzde 10 büyüme rakamı ile önemli bir ticaret noktası. Afrika yeni fırsatlarla dolu çok büyük bir pazar ve yenilikçi ürünlerimizle bu bölgede şansımızın yüksek olduğunu biliyoruz. PPPEXPO Etiyopya Fuarı da bunu gösterdi. Ekibimizin çok sayıda ikili görüşme ve iş bağlantısı yaptığı verimli bir fuar oldu. Genç ve dinamik ihracat ekibimiz, yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizle Afrika’ya ihracatımızı üst noktalara taşıyacağımıza inanıyorum” diyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın