Durst’un çorbada tuzu var

BOL, Bradford, İngiltere merkezli etiket üreticisi The Label Makers ile iş birliği içinde çorba, salata ve sebze kapları serisinin paketini yeniledi.

Hazırlayan: Nadir KARGI / Lino SİSTEM

BOL, gıda paketleri pazarı için %100 bitki bazlı ürünler üretiyor. İçerideki taze ürünün canlı, parlak renkleri, kapların şeffaflığını kullanmaya yönelik “göze çarpan, keskin, modern bir ambalaj tasarımı” ile tamamlanıyor.

Önceden flekso baskılı etiketler kullanılırken şimdi yeni etiketler, The Label Makers firmasında kurulan Durst RSC kullanılarak şeffaf PE malzemesine basılmaya başlandı. BOL, gecikme veya önemli ek maliyetlere neden olmadan, işlem sırasında tasarımda ince ayar ve değişiklik yapma esnekliğine ihtiyaç duyuyordu. Geleneksel baskı yöntemleri her tasarım değişikliği için yeni bir klişe seti gerektiriyordu. Bu sorun dijital baskı kullanılarak ortadan kaldırılmış oldu.

Pantone renklerine %95 eşleşme dahil bir dizi avantaj sunan Durst RSC dijital baskı makinesi, daha önce flekso ile basılan etiketlerden daha yüksek bir baskı kalitesi/görsel albenisi ve beyaz mürekkeple daha yüksek opasite sağlıyor. Basılı mürekkepler, aşırı sıcak ve soğuk sıcaklıklar altında üçüncü taraf bir ambalaj firmasında sıkı bir test işleminden geçirilerek onaylandı.

Yazar: admin

Bir cevap yazın