DURST ve Koenig & Bauer dijital ambalaj baskı sistemleri için ortaklık kararı aldı

Hazırlayan: Nadir KARGI / Lino SİSTEM A.Ş.

Durst ve Koenig & Bauer, karton ambalaj ve oluklu mukavva endüstrisi için tek geçişli dijital baskı sistemleri geliştirmek üzere 50/50 ortak girişim anlaşması imzaladı.

Durst, gelişmiş dijital baskı ve üretim teknolojileri üreticisidir. Koenig & Bauer, dünyanın ikinci en büyük matbaa makinesi üreticisidir.

Anlaşmanın imzalanması, karton ambalaj ve oluklu mukavva endüstrisi için tek geçişli dijital baskı sistemlerinin ortak geliştirilmesinin ve pazarlanmasının önünü açıyor.

Koenig & Bauer Durst GmbH’in resmi olarak kurulmasından önce ilgili rekabet kurumundan talep edilen anti-tröst izninin, önümüzdeki birkaç hafta içinde verilmesi bekleniyor.

İlgili iznin alınması sonrası ortaklığın Mayıs ayının sonunda başlaması ve bir genel müdür atanması bekleniyor.

“Koenig & Bauer Durst gerekli dijital çözümü sağlayacak”

Koenig & Bauer Durst GmbH’in resmi merkezi Würzburg/Almanya’da olacak ve her iki ana şirketin de küresel ağı ile yakın iş birliği yapacak. Başlangıçta, ortak girişim portföyü Koenig & Bauer CorruJET 170 ve Durst SPC 130 sistemlerini içerirken devamında mürekkep operasyonu ve VariJet 106’nın geliştirilmesi gibi diğer bağlantılı işler gelecek. Ortak girişimin ilk önemli adımı dijital karton ambalaj baskısı için VariJET sisteminin imalatına, drupa 2020 fuar sürecinde başlanılması olacak.

Durst Grup CEO’su Christoph Gamper şu yorumu yapıyor: “Müzakereler doğal olarak bir iş birliği ruhu içinde yapıldığından niyet mektubundan resmi imza sürecine geçiş çok kısa oldu. Dijital üretim hatlarının ambalaj sanayi için sunduğu büyük potansiyel ile uyumlu olarak ortak bir hedefe doğru etkin ve hedef odaklı bir şekilde çalışmak istiyoruz.”

Koenig ve Bauer CEO’su Claus Bolza-Schünemann, şunları ekliyor: ‘Koenig & Bauer Durst, farklı kilit teknoloji alanlarını ve pazar uzmanlığını mükemmel etki için birleştirecek. Ortak girişimin her iki şirketin de bünyesindeki ruhtan yararlanacağına ve burada gerçekten özel bir şeyin ortaya çıkacağına inanıyorum. Ambalaj endüstrisi yeni ve daha verimli üretim fırsatları arıyor ve Koenig & Bauer Durst gerekli dijital çözümü sağlayacak.”

Yazar: admin

Bir cevap yazın