Renksan Etiket, Lino Sistem iş birliğiyle Durst Tau 330 RSC-E yatırımı yaptı

Büyümeye devam eden ve yeni fabrika binasına geçmeye hazırlanan Renksan Etiket, Durst Tau 330 RSC-E yatırımı yaptı.

Üretim hayatına letterpress makinelerle başlayan ve her yıl daha fazla müşteriye hizmet vererek büyüyen Renksan Etiket ve Baskı Çözümleri, organize sanayi bölgelerinin bulunduğu Kocaeli Gebze’de 2008 yılında Orhan ve Mehmet Tüyyüz kardeşler tarafından kurulmuş. Başlangıçtan itibaren hedefi maksimum müşteri memnuniyeti ve kalite olan Renksan Etiket, gelen talepler doğrultusunda hizmetlerini ve baskı kalitesini artırmak için yıllar boyunca yeni makine ve teknoloji yatırımlarını sürdürmüş, ekip çalışması ruhuna sahip, deneyimli ve kalifiye kadrosunu genişletmeye de büyük önem göstermiş bir firma. Letterpress, flekso, ofset ve serigrafi teknolojilerinin üretim esnekliğine sahip olan Renksan Etiket, müşterilerine yüksek kalitede etiketleri hızlı ve rekabetçi maliyetlerle sunabiliyor. Firma, kozmetik, zirai ilaç, kimya ve gıda gibi birçok sektöre hizmet veren Türkiye’nin önde gelen etiket üreticileri arasında yer alıyor.

Renksan Etiket, büyümeye devam ediyor ve bugünlerde yine Gebze’de modern yeni ofislere, daha geniş üretim ve depolama alanına sahip 4.000 metre karelik yeni fabrika binasına geçmeye hazırlanıyor. Bu büyüme, müşterilerine daha yüksek kapasitede ve daha yüksek teknolojiye sahip çözümlerle hizmet verme olanağı sağlayacak. Faaliyetlerin genişletilmesi, gelişmiş dijital UV inkjet baskı makinesi Durst Tau 330 RSC-E gibi yeni üretim ekipmanlarına ve teknolojilerine yatırımları da içeriyor.

Renksan, Durst Tau 330 RSC-E’nin ilk kullanıcısı oldu

Renksan Etiket Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Tüyyüz, Durst Tau 330 RSC-E yatırımı ile ilgili olarak, “Dijital, flekso ve ofset teknolojileri arasında yaptığımız kapsamlı pazar araştırmalarından sonra, Türkiye’de Lino Sistem tarafından temsil edilmekte olan Durst’un en gelişmiş dijital etiket baskı teknolojisini sunan Tau 330 RSC-E inkjet baskı makinesinin ilk kullanıcısı olmaya karar verdik.

Bu çalışmalarımız sırasında Lino Sistem ekibinin özverili yaklaşımı ve önerileri de kararımızda etkili oldu. Karşılaştırma yaptığımız yüksek baskı kalitesi, baskı hızı, baskı maliyetleri, kullanım kolaylığı, baskı malzemesi çeşitliliği ve baskı altı lak gerektirmemesi parametreleri karar verme aşamasındaki ana nedenlerimiz oldu. Akabinde İtalya’daki yeni etkileyici ve yüksek teknolojiye sahip Durst fabrikasını ziyaretimiz işimizi oldukça kolaylaştırdı ve yeni tesisimiz için en iyi seçimin Durst Tau RSC-E olduğuna karar verdik.

Yeni makinenin, özellikle kısa tirajlarda hızlı üretim süreleri, dikkat çekici yüksek baskı kalitesi, maliyet tasarrufu ve tasarım esnekliği bizlere, müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilme olanağı sağlayacak. Yeni sistemin var olan ekipmanlarımızla birlikte daha fazla üretim olanağı sağlayacağına ve yeni ürünlerle, yeni pazarlara girmemize yardımcı olacağına inanıyoruz” diyor.

Durst Tau 330 RSC-E UV inkjet etiket baskı sistemi Durst’un en gelişmiş teknolojisine sahip

Durst Tau 330 RSC-E UV inkjet etiket baskı sistemi Durst’un en gelişmiş teknolojisine sahip ve endüstriyel üretkenliği etkileyici baskı kalitesi ve verimlilik ile birleştiriyor.

Durst’un gelişmiş RSC teknolojisi ile donatılmış olan sistem 1.200 x 1.200 dpi gerçek çözünürlükte, 2pl minimum damla boyutu ile fotoğraf kalitesinde baskı yapıyor. 52 m/dk.’lık yüksek baskı hızı ile 1.020 m²/saat’lik bir üretim kapasitesi elde edilen sistemde rakiplerin aksine beyaz olan işlerde sistem yine 52 m/dk. tam hızda kullanılabiliyor.

Tau 330 RSC-E, 8 renge (CMYK+W+OVG) kadar yükseltilebilmekte ve yüksek pigmentli Durst Tau RSC mürekkeplerini kullanıyor. Pantone kataloğunun %95’ine kadar ekstra renk gerekmeden üretilebiliyor olması markalara özel renklerin kolaylıkla üretilmesine olanak sağlıyor.

Sistemin tasarlanması ve geliştirilmesi aşamalarında yükseltilebilir olmasına ve esnekliğine özel olarak önem gösterilmiş. Ayrıca Tau 330 RSC’deki örneğin soğuk merdane, değişken veri baskısı veya harici büyük bobin çözme/sarım üniteleri gibi tüm seçenekler Tau RSC-E konfigürasyonuna ilave edilebiliyor. Zaman içerisinde ilave üretim kapasitesi gereksinimi olması durumunda, Tau 330 RSC E 80 m /dk baskı hızına da yükseltilebiliyor.

RSC teknolojisinde taşıyıcılı veya taşıyıcısız kuşe, beyaz veya şeffaf film, PP, PE, PVC, PET, BOPP, alüminyum folyo vb malzemeler baskı altı lakı uygulaması olmaksızın kullanılabiliyor.

Tau 330 serisi için Durst ayrı bir etiket iş akışı sistemi tasarlamış. Bu kapsamlı çözüm, veri yönetiminden görsellerin baskıya hazırlanmasına, baskıya gönderilmesinden raporlamaya kadar tüm süreçleri kontrol edebilme olanağı sunuyor. Yazılıma erişim ise web tarayıcı tabanlı ve mobil cihazlardan herhangi bir ek kurulum olmadan da yönetilebiliyor.

DURST “Etiket İş Akış Çözümü”, istenildiğinde genişletilebilen ve eldeki gereksinimlere uyarlanabilen bir dizi modül sunuyor. Bu modüller değişken veri baskısı, mürekkep maliyeti hesaplamaları, dijital renk yönetim sistemi, iş yönetimi ve çok daha fazlası için çözümler içeriyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın