Imeks Grup, Quicklabel QL-300 ile dijital baskıda yeni bir sayfa daha açıyor

Imeks Grup, portföylerine yüksek çözünürlüklü renkli dijital etiket üretimi eklemek isteyen marka sahipleri, matbaalar ve daha küçük etiket üreticilerine farklı seçeneklerde çözümler sunmaya devam ediyor.

Imeks Grup, ASTRONOVA bünyesinde yer alan Trojan Label Inkjet dijital baskı sistemlerinden sonra yine aynı firmanın diğer markası olan QuickLabel’ın toner bazlı dijital baskı makinelerinin Türkiye pazarındaki satışını da üstlendi.

Imeks Grup Satış Pazarlama Müdürü Orkun Kayal, Imeks Grup olarak öncesinde olduğu gibi Türkiye pazarındaki etiket ve ambalaj baskı firmalarına konvansiyonel rulodan ruloya baskı (rulo ofset, letterpress, flekso baskı,vs.) seçeneklerine ek olarak son teknoloji Trojan Inkjet Dijital ve QuickLabel Toner Bazlı Dijital Baskı ile sonlandırmaya yönelik çözümler için yeni fırsatlar sunduklarını belirtiyor.

Quicklabel ve Trojan Label, eşsiz kompakt dizaynı, uzun ömürlü üretim için sağlam konstrüksiyonu, tutarlı kalite ile ilk etiketten son etikete kadar düşük maliyet ve en az fire ile rulo etiket baskısında uygun fiyatla üretim yapabilmeye imkân sağlıyor.

Quicklabel QL-300

QL-300 Toner Bazlı Masaüstü Renkli Etiket Baskı Makinesi, marka sahiplerinin canlı, benzersiz ve etkili bir markalaşma elde etmesini sağlayan, dünyanın ilk 5 renkli CMYK + Beyaz toner bazlı masaüstü etiket yazıcısı. Maksimum dayanıklılığa sahip etiketler üreten QL-300, hem suya hem de UV’ye dayanıklı etiketler sunuyor. Tek geçişte CMYK + Beyaz basabilme özelliğine sahip olan QL-300, etiket tasarımında yeni, yaratıcı olanaklar için kapılar açarak basılabilir malzeme çeşitliliğini şeffaf, renkli, metalik ve daha fazlasını içerecek şekilde genişletiyor. Hem kısa hem de uzun vadede etiket baskısı için 6 ips (152 mm/s) baskı hızı ile, şeffaf, renkli, siyah, metalik gümüş, metalik altın kağıt ve sentetikler dahil olmak üzere çeşitli baskıaltı malzemelerine çok yönlü baskı avantajı sağlıyor. Sezgisel LCD kontrol paneli, web tabanlı yönetim ve CQL Pro tasarım ve baskı yönetimi yazılımı sayesinde olağanüstü kullanım kolaylığına imkân veriyor. Dahili otomatik kesici ve isteğe bağlı etiket sarıcı etiket israfını ortadan kaldırıyor ve baskı işi esnekliği sağlıyor.

Teknik Özellikler

  • Mürekkep Türü: Toner, (4 veya 5) ayrı CMYK veya W kartuş
  • Baskı Çözünürlüğü: 1200 x 1200 dpi
  • Baskı Hızı: 6 ips (152 mm/sn), 4 ips (102 mm/sn) veya 2.3 ips (58 mm/sn)
  • Baskı Alanı *: Genişlik: 0,83”(21,2 mm) – 4,95” (125,8 mm); Uzunluk: 0,33”(8,5 mm) – 51,8” (1317 mm) *Yazdırma moduna bağlı
  • Medya Algılama: Aralık, Yansıtıcı (siyah işaretli), Sürekli
  • Bağlanabilirlik: Yüksek Hızlı USB 2.0; Gigabit Ethernet; Yerleşik web sunucusu
  • Yazılım: Microsoft Windows® 10, 8, 7; Windows Server® 2016, 2012, 2008, 64/32-bit PCL Sürücüsü
  • CQL Pro yazılımı (dahil) veya NiceLabel® yazılımı (isteğe bağlı)
  • Malzeme Kalınlığı: 0 mil (0,076 mm) – 9,8 mil (0,25 mm)
  • Rulo Boyutu: 8¨ OD (203 mm), 3¨ ID (76 mm) çekirdek

Yazar: admin

Bir cevap yazın