AVT Fransa, Benelüks, Afrika ve Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Alan Marion’dan AVT baskı ve renk kontrol çözümleri

Artık bir Danaher şirketi olan Advanced Vision Technology (AVT) etiket, ambalaj, esnek ambalaj, metal ambalaj ve dijital baskı sistemleri için baskı kontrol çözümleri, dahili baskı kontrolü, renk iş akışı ve otomasyon çözümleri sunuyor.

AVT Fransa, Benelüks, Afrika ve Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Alan Marion AVT’nin iki kalite kontrol çözümünü tanıttı: Helios ve Spectralab.

Herhangi bir dijital baskı makinesine kolaylıkla kurulan Helios baskı kontrol sistemi, çizikler, benekler, baskı altı materyali hasarları ve renk değişiklikleri gibi baskı hatalarını, onlar oluşur oluşmaz anında saptıyor.

Bu anında durum tespiti etkin olarak fireleri azaltıyor ve üretim performansını artırıyor. Dahası, Helios gıdadan ilaç veya içeceklere herhangi bir uygulama ve şeffaf film ya da bir yüksek yansımalı folyo dahil herhangi bir substrat ile sorunsuz çalışmak üzere dizayn edilmiş.

Sıralı spektral renk ölçüm sistemi SpectraLab, ISO standardında, çift ışınlı, dahili spektrofotometre, basılan görsellerde özel renk alanları ve hedeflerinde renkleri mutlak, doğru L*a*b, yoğunluk ve nokta kazancı ölçümüyle değerlendiriyor; raporluyor ve uyarı veriyor. Bu cihaz X-rite XRGA gibi harici spektral ölçüm cihazlarıyla da uyumlu. Renk verilerini müşteri veritabanından alıyor ve X-rite ColorCert gibi renk raporlama sistemleriyle de bağlantılı.

Doğru işin basıldığını teyit etmek, hataları olabildiğince erken belirlemek, makine hızını kontrol altında arttırmak, ana performans göstergesi sayacı tam zamanlı olarak kontrol etmek, elde edilen bilgileri performansı geliştirmek için kullanmak, kalite kontrolünün yararlarından bazıları.

İş akışı ve bağlantılılık çözümü Autoset, Automation Engine verisiyle iş ayarlarının otomatik yapılmasını, baskı operatörünün sadece ekranda işi seçip ‘bas’ komutu vermesiyle baskıya geçilmesini sağlıyor. Makinenin daha verimli, kolay ve daha dolu kullanılmasına imkân veriyor.

Marion, “Tüm bu araçlar müşteride başlayıp müşteride biten bir iş akış sistemi olursa işe yarıyor” diyor. Marioni’ye göre artık bir operatörü bir hata tespit sistemi kurmaya ikna etmeye gerek yok çünkü AVT iş akışında bu sistem kendiliğinden var. Örneğin WorkFlowLink, hat üzerinde farklı işler basılırken, doğru işin basılıp basılmadığını her işin PDF’ini alarak kontrol ediyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın